Wiemy jak ważny jest dla każdego rodzica prawidłowy rozwój jego dziecka. Dziesiątki rodziców w Polsce codziennie zastanawiają się czy to co robi jego dziecko w szkole, w domu oraz w wolnym czasie z przyjaciółmi, dobrze ukierunkowuje i przygotowuje go do dorosłego życia. Zastanawiają się również nad tym ile czasu mu poświęcają, oraz czy edukacja i rozrywka, które mu zapewniają jest odpowiednio dostosowana do jego wieku.

Minecraft jest grą komputerową typu "indie", czyli grą, która nie jest stworzona przez wielkie wydawnictwo, tylko przez niewielki zespół lub firmę. W wypadku Minecrafta jest to niewielka szwedzka firma Mojang.

W Minecrafcie nasze dziecko wciela się w postać samotnego rozbitka, który trafia na nieznany mu ląd.

Celem gry jest stworzenie własnego miejsca na tym świecie, tak aby móc prowadzić żywot jak normalny człowiek oraz podróżować po nieznanej krainie. Świat w grze jest nieograniczenie wielki, cały czas się rozrasta w miarę jak wybieramy się naszą postacią w kolejne podróże. Gracz może zbudować cokolwiek sobie wymyśli - jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia naszego dziecka.

W grze istnieją pory dnia. W dzień pojawiają się przyjazne zwierzęta. Z owcy możemy obciąć wełnę, a z krowy wydoić mleko. Natomiast w nocy pojawiają się różne stwory, które próbują uprzykrzyć nam życie poprzez kradzież naszych cennych zdobyczy lub poprzez atak na nas. Jeśli jakiś rodzic uważa, że jego dziecko jest za małe na takie atrakcje, bądź po prostu nie chce, żeby taki element występował w czasie rozrywki dziecka, może to bez problemu wyłączyć. Najłatwiej jest to zrobić w ustawieniach gry w naszym panelu.

Oprócz wyobraźni i kreatywności gra rozwija pamięć. Dziecko musi zapamiętać schematy budowania różnych przedmiotów, które są logicznym odwzorowaniem tworzenia przedmiotów w rzeczywistości. Na przykład aby stworzyć pochodnię oświetlającą teren w nocy należy zebrać drewno oraz węgiel. Następnie drewno przerabiamy na deski, z desek robimy patyki, a na końcu łączymy patyki z węglem dzięki czemu powstanie pochodnia. Wszystko to jest bardzo logiczne.

Jedną z informacji potwierdzających pozytywny wpływ Minecrafta na rozwój dziecka jest fakt, że gra została wprowadzona w jednym ze szwedzkich gimnazjów jako dodatkowy przedmiot nauczania. Pedagodzy w tej szkole tłumaczą, że na podstawie Minecrafta dzieci uczą się o urbanistyce, zagadnieniach związanych ze środowiskiem naturalnym, realizowaniu celów, a nawet o planowaniu przyszłości.

Nie wszyscy byli przekonani o sensie prowadzenia tego przedmiotu. Po kilku zajęciach rodzice jak i nauczyciele jednogłośnie stwierdzili, że przedmiot ten odniósł duży sukces i był obdarzony dużym zainteresowaniem przez uczniów.

"To był duży sukces i na pewno powtórzymy zajęcia."

pedagog Monica Ekman w wywiadzie dla szwedzkiego portalu The Local

Czym jest tzw. "multiplayer"?

Minecraft umożliwia nie tylko odkrywanie wirtualnego świata w pojedynkę, ale również pozwala połączyć siły wielu osób. Wszystko to zapewnia tryb gry wieloosobowej (multiplayer). Do kilkuosobowej gry potrzebny jest serwer, który jest centralnym punktem, gdzie gracze łączą się oraz gdzie przechowywany jest współtworzony świat.

Co rozwija u naszych pociech?

Gra wieloosobowa daje możliwość bardzo szybkiego rozwoju zdolności społecznych u dzieci. Dziecko, które jest właścicielem serwera, inaczej jego operatorem/administratorem, ma za zadanie zaplanowanie całej społeczności swojego małego świata, jak i późniejsze zarządzanie nim. Od pierwszych chwil, gdy wejdzie na swój serwer i zaprosi znajomych musi ustalić cel rozrywki, który w większości przypadków polega na stworzeniu swojego rodzaju miasta.

Rola, którą przybiera jest bardzo odpowiedzialna, ponieważ musi rozdzielić odpowiednie obszary serwera na różne cele, np. budowlane, ekonomiczne (pola uprawne, lasy) oraz obszary surowcowe. Wcielenie się w takiego "burmistrza" nauczy dziecko zarówno sprawiedliwego rządzenia - musi rozdzielić między swoich przyjaciół działki, które staną się niejako własnością tych ludzi, na których będą oni mogli zamieszkać i wybudować swoje domy. Z drugiej strony nauczy się jak poprawnie zaplanować organizację przestrzenną na serwerze.

Po pierwszych etapach rozpoczęcia swojego serwera przychodzi moment, w którym właściciel serwera będzie mógł wznieść swój wirtualny świat i umiejętności na jeszcze wyższy poziom. Wykorzystując wbudowany w nasz panel sklep może zacząć sprzedawać różne ciekawe przedmioty i rangi na serwerze. Jeśli zrobi to rozważnie i z głową to w większości przypadków uda mu się samodzielnie opłacić serwer jak i zarobić na jego ulepszenie do większej wersji. Jest to niebywała możliwość doświadczenia osiągnięcia pierwszego zarobku w życiu dziecka, jak i nauki bycia przedsiębiorczym.

Serwer można dalej rozwijać korzystając z możliwości reklamy serwera w Internecie, np. na Facebooku czy na wielu forach poświęconych grom. Rozważne wykonanie takiej akcji promocyjnej umożliwi szybki rozwój serwera, który w krótkim czasie może stać się wielką wirtualną społecznością osiągającą nawet setki członków.

Nasza firma zajmuje się przechowywaniem serwerów, czyli inaczej mówiąc, jesteśmy hostingiem serwerów Minecraft. Ideą naszego hostingu jest zapewnienie jak najłatwiejszej i najprzyjemniejszej rozrywki dla graczy z całej Polski, tak aby żadne szczegóły techniczne i informatyczne nie zaprzątały naszym klientom głowy, a wszelkie ustawienia i modyfikacje mogły być wykonane za pośrednictwem przyjemnego panelu www.

Naszą działalność rozpoczęliśmy na początku 2011 roku. Ten okres dał nam możliwość poznania Minecrafta od podszewki, zarówno od strony technicznej jak i od strony gracza. Dzięki temu udało nam się rozwinąć technologię i oprogramowanie, które zapewnia bardzo wysoką jakość serwerów przy zachowaniu jak najniższej możliwej ceny.

Zaproponowaliśmy oprócz popularnych serwerów publicznych, małe, kilkuosobowe prywatne serwery, których cena wynosi tyle co butelka Coca-Coli. W bardzo krótkim czasie stały się one hitem na polskim rynku. Na obecną chwilę zapewniamy dostęp do ponad kilku tysięcy serwerów.